Çatı GES Proje Ve Taahhüt

GÜNEŞ ÇATILARDAN YÜKSELİYOR..

Dünyada öncelikli üretim yeri tüketimin olduğu noktalar olarak belirlenmiştir. Grid sitemlerin en önemli kurulum alanlarından olan çatılarımız önemlidir. Boş kalmamalı değerlendirilmelidirler.
Enerji santrallerimizi çatılarımıza kurarken Önem Enerji Firması mühendisleri ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü;

- Profosyonel statik ekibi çalışır
-Sağlıklı çatı montaj kitleri kullanılır. İzolasyon ve dayanım önemsenir
- Isınma tehlikesine karşı tedbirler alınır, yangın riski yok edilir.
- Maksimum performans için maksimum havalandırma sağlanır
-İşçilikten kaçınılmaz, malzeme kalitesinden ödün verilmez, en kolay işletme ve minimum sürede geri kazanım için projeler hazırlanır ve de uygulanır.
 

10kW dahil ve altı Çatı tipi Güneş Enerji Sistemleri


-10 kW’lik Çatı üzeri Güneş Enerji Sistemi için ortalama 115 m2 alana ihtiyaç bulunmaktadır. Binanız / Kullanım alanı Şebekenin bulunduğu yerde ise, Şebeke ile senkronize çalışan uygulama yapılmalıdır. Bu şekilde Şebeke ile senkronize çalışacak, böylece güneşten sağlanan enerjiyi kendiniz için kullanabilirsiniz (Evinizde bulunan her türlü elektrikli cihaz için; Tv, Buzdolabı, Çamaşır makinası, aydınlatma vs.) Eğer enerji üretiminiz tükettiğinizden fazla ise üretilen enerjinin bu kısmı devletin alım garantisi ile şebekeye aktarılır.

-Sistemde kullanılan çift yönlü sayaç yada devletin belirttiği sayaçlar ile şebekeden ne kadar elektrik tüketildiği ve şebekeye ne elektrik kadar aktarıldığı gibi tüm veriler kaydedilir. Böylece güneşten elde edilen enerji bütünüyle kullanılmış olur. Bu sisteme kısaca On-Grid ( Şebeke Bağlantılı Sistemler )  denmektedir.

-Ortalama Belirtecek olursak En az 115 m2 kurulacak bir alanda gerekli malzemeler;
  • Güneş Panelleri 265 Watt (40 Adet) (Ortalama ‘da Panel Fiyatları 1 adet 130-180 USD marka ve adet sayısına göre değişir- Polikristal)
  • 10Kw İnverter (1 Adet) (1.500-2.000 USD Marka Model değişebilir)
  • Kontrol ve İzleme Sistemi (1 Adet)
  • Sabit Montaj Yapısı (1 Set)
  • DC Kablolama (100-300 metre)
  • Toplama Panosu (1 Set)
  • AC Kablolama (Ortalama 75 Metre)
  • İşçilik
Maliyetleri hesaplanacaktır. (Fiyatlamalar Binanın konum, özellikleri ve diğer unsurlara göre ve kullanılan markalara göre oldukça değişebilmektedir. Bu doğrultuda binanıza özel çalışma yapılarak fiyat çıkartılması daha doğru Güneş enerji maliyet fiyatlaması çıkartacaktır.)