Tarımsal Sulama Sistemleri

Önem Enerji  Tar-GES sulama sistemleri ile çiftçimizin, toprak ile uğraşan insanımızın veya kuyu sahibi vatandaşlarımızın enerji ihtiyacı güneşten sağlanıyor.

 1HP - 150 HP güç aralığındaki dalgıç pompalara güç sağlayacak şekilde kusursuz sistem tasarımı, titiz işçilik ve kaliteli malzeme ile elektriğe para ödemeden hasat alabilirsiniz.

Rakiplerinize karşı pazarda daha uygun maliyet ile ürün verme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Sistemin Faydaları:

  1. Arazinize trafo masrafı yapmazsınız.

  2. Hat (direk) çekmek için uğraşmaz, ödeme yapmazsınız.

  3. Elektrik faturası ödemezsiniz.

  4. Kooperatiflerden kaynaklı sorunla uğraşmazsınız.

  5. Bakım gerektirmeyen bir sistemin sahibi olursunuz.

  6. Ürün maliyetlerinizi düşürürsünüz.

  7. Gece ve gündüz sulama yapabilirsiniz.

  8. İster direkt, ister depo doldurarak istediğiniz zaman sulama yapabilirsiniz.

 

1.Sınıf Güneş Panelleri Daldırma Galvanizli Çelik Konstrüksiyon ve altyapı sistemi Yüksek verimli sulama inverteri sizleri bekliyor.

 
SORU-CEVAP

1. Arazimdeki artezyen kuyumdan güneş enerjisi ile su çekmek istiyorum. Sizinle hangi bilgileri paylaşmam gerekir?

     - Kuyunuzdaki dalgıç pompanın kaç HP yada KW olduğunu, ayrıca suyunuzun metreden geldiğini ve yatayda kaç metreye basılacağı bilgisini paylaşmanız bizim tasarım yapıp teklif iletmemiz için yeterli olacaktır.

2. Dalgıç pompamızın güç tipi monofaz mı yoksa trifaz (3FAZ) mı olmalıdır?

      - Pompanızın güç tipi 3FAZ olmaldıır. Tar-GES sistemlerimiz 3FAZ uyumlu şekilde çalışmaktadır. Eğer hali hazırda monofaz dalgıcınız var ise 3FAZ ile değiştirilmesi gerekmektedir.

3. Sistemin kurulumu arazimde ne kadarlık bir yer kaplar?

     -Kurulacak alanın büyüklüğü dalgıç pompanın gücüne göre değişecektir. Fikir olması açısından örnek vermek gerekirse, 7,5 HP bir pompa için yaklaşık 280 m2 bir alan yeterli olacaktır.

4. Güneş panellerinin ömrü ne kadardır?

     -Güneş panellerinin ömrü yaklaşık 30-35 yıl arasındadır. Herhangi bir bakım gerektirmeyen bu sistem uzun süre ihtiyacınıza cevap verecektir. Süreç içinde olası inverter/sürücü arızalanmalarında firmamız destek olmaktadır.

5. Tarım İl Müdürlüğü ve/veya IPARD kapsamındaki desteklerden nasıl yararlanırım?

     -Daha önce firma olarak bir çok sulama hibe projesinde yer almış bulunmaktayız. Bu noktada damla v.b. sulama sistemi projenize güneş enerjisi projesini ekleyip hibeden yaralanma imkanınız bulunmaktadır. Firmamız bu konuda çiftçimize destek vermektedir.